BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viskas apie prezervatyvus

Apie vazektomiją

atsargus ● 2015-04-10

Dauguma kontraceptinių priemonių reikalauja nuolatinio dėmesio, skiriamo joms, kas tikrai nėra patogu. Tačiau, yra ir kontraceptinė priemonė, kuri nereikalauja praktiškai jokios nuolatinės priežiūros bei nuo apvaisinimo apsaugoti gali netgi ir nuo naudojimosi pradžios iki paskutinės gyvenimo dienos. Taip, kalbame apie vazektomiją.

Vazektomija - tai ilgalaikė kontraceptinė priemonė, o jei kiek konkrečiau - operacija, kuri gali būti atliekama tiek vyrams, tiek ir moterims. Šios procedūros metu yra užblokuojamas lytinių ląstelių išsiskyrimas, ko pasekoje yra visiškai panaikinama apvaisinimo galimybė. Būtent dėl pastarojo aspekto vazektomija ir yra tokia populiari - jos efektyvumas yra praktiškai šimtaprocentinis, kas ir vilioja daugelį žmonių, kurie nori būti visiškai tikri, kad naudojama kontraceptinė priemonė padės apsisaugoti nuo galimo apvaisinimo.

Vis dėlto, yra ir blogoji vazektomijos pusė, kuri visus apie šią procedūrą mąstančius žmones verčia ilgai dvejoti - tai yra faktas, jog atstatyti vaisingumą po vazektomijos atlikimo yra labai sunku bei pavyksta tik retais atvejais, ko pasekoje dažniausiai žmogus, kuriam yra atlikta vazektomija, ateityje neturės galimybės persigalvoti bei vėl susilaukti atžalų. Tai yra labai didelė moralinė naštą žmogui, kuriam yra atlikta vazektomija, o vaisingumo atstatyti nepavyko, todėl jei nenorite, kad ji slėgtų ir jūsų pečius - prieš nusprendžiant naudotis šiuo kontracepcijos metodu būtina šimtu procentų įsitikinti, jog ateityje atžalų tikrai nenorėsite. Jei lieka nors menkiausias krislelis abejonės - vazektomijos procedūros reikėtų jei ne atsisakyti, tai bent pakankamai ilgam ją atidėti.

Belieka konstatuoti, jog vazektomija yra tikrai dėmesio verta procedūra, jei kalbėsime apie vyresnio amžiaus žmones, kurie jau yra susilaukę atžalų bei daugiau susilaukti neplanuoja. Vis dėlto, jei kalbame apie jaunesnio amžiaus žmones, arba ir vyresnius, kurie dar nėra susilaukę savo atžalų - jiems geriau rinktis kitas kontracepcijos alternatyvas, kadangi atlikus vazektomiją kelias atgal yra tik labai retais atvejais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Apie vazektomiją"

Rašyti komentarą